ПОРОДИ
Британська порода
Офіційно британська порода визнана у1984 році. Наразі поширена і любима у всьому світі.
Точно ніхто не скаже, але приблизно 100 років тому почали вестися записи в племінних книгах. Туди вносилися найкращі
розплідники породи. Британці, чи не єдина порода,чия назва збігається з місцем, де їх почали розводити. Над породою почали працювати
ще до Другої світової війни. Вибирали найкращих з масивним корпусом, круглою головою і щільною шерстю.
Під час війни розплідники
було зруйновано і довелося починати практично заново. Щоб отримати тварин з важким кістяком, до породи приливали крові інших порід.
Розведення почалося з породи Британська голуба і відповідно стандарт був тільки блакитний. Пізніше почали виводити нові кольори, і на
сьогоднішній день визнано більш як 180 варіантів забарвлення, офіційно визнаних – зареєстрованих для цієї породи. Останні і найбільш екзотичні – золоті шиншили з очами зеленого та інших відтінків моря, кольору. Назва була отримана, завдяки схожості їхньої шерсті з шубкою
шиншили.
Виділяють декілька різновидів цієї породи:
британська срібляста шиншила,
срібляста шиншила затушована,
срібляста шиншила колор-поінт,
британська золота шиншила.
Цікаво що забарвлення британської породи називають шиншилою, як що волосинки на 80% кінчики чорні (темні).
Як що на 30% , то різновид забарвлення матиме назву затушований.
Не рідко можна зустріти кішок із забарвленням поінт – їхня шерсть світло золотистого кольору, а вуха, лапки та мордочка – темнішого віддтінку.
Шиншили також мають британське походження. Вперше цю породу було виведено у 80х роках 19 ст в Англії. Золоті шиншили з’явились
шляхом схрещування британської сріблястої та перської кішки з золотим геном.
Особливості ціеї породи
Британські золоті шиншили бувають короткошерсті та довгошерсті. Шубка в них густа, щільна та блискуча. Славиться унікальним відтінком
з плавним переливом, який називають типінгом. Темніша на спині, голові та по верху хвоста. І світла жовта або руда на грудях, животі та вушках.
До речі, кінчикі вушок і хвостика- чорні. Вишенька на тортику)))
Живуть від 12-15 років і більше. Все залежить від рівня життя, без стресів і при правильному харчуванні. Є і довгожителі, тим кому 20 і більше років.
Недолік – переїдання і надлишок ваги. Норма 5-7 кг.
Порода найменш схильна до мутацій і генетичних та онкологічних захворювань.
Спокій, свобода, правильне харчування – допоможуть кішці бути членом вашої родини дуже довго.
УВАГА !!!
Якщо ви побачили в оголошенні, що продаються Британські висловухі кішки – вас намагаються надурити ! В цьому випадку це МЕТИС, це недопустимі в’язки заборонені у справжніх заводчиків.
Запам’ятайте, є дві різні породи: Британська короткошерста і шотландська. Шотландці більш витончені, з довгим хвостом і лапами, бувають прямовухі (страйти) і висловухі (фолди).
Характер
Якщо у кота поганий характер- це погане виховання.
Так, вони самодостатні та горді,та швидко звикають до людей. Не люблять галасу і добре пам’ятають образи (ховайте тапки) )))
Загалом мають урівноважений характер і легко адаптуються до умов життя. Вони не вимагають постійної уваги людини. Спокійніші за своїх
оріентальних собратів і не мають надлишкової активності.
Британці товариські і тихі, хоча люблять незалежність. Вони охоче йдуть на контакт з людьми, та особистий простір має бути – хатинка-схованка.
Вони відчувають емоційний стан господаря,можуть самі підійти та посидіти на колінах у нього.
Не завжди люблять обійми. В них також може бути депресія.
Харчування
Правильне харчування починається ще до народження.
Вагітна кішка харчується преміум кормом, або на натуральному харчуванні.
Коротко. Кошенята також починають з молока матері, прикорм м’ясний з місяця і т. д.
Будь яка кішка має власні уподобання щодо їжі, у кожної є улюблені продукти, і ті що не подобаються. Коти – хижаки, мясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати усі поживні речовини та амінокислоти. Тому не дивно, що кошеняті потрібно більш насичена та поживна їжа, ніж кастрованому
дорослому котові.
Рекомендації зазвичай дає заводчик у якого ви купили кошеня.
Грумінг.
Британська короткошерста кішка не потребує багато грумінгу. Шерсть коротка та щільна. Вона сама з легкістю доглядає за нею.
Та в період ліньки вичісують м’якою щіткою або змоченими у воді руками, які потім потираючи, скачують в дреди. Линяють тварини восени та навесні (сезонна линька), а також через стреси, після вагітності.
Важливо: давайте смальт пасту для виведення шерсті, яку злизує, щоб в шлунку не утворилися невиводимі грудкі шерсті (бризуари).
Господарям слід приділити увагу очам та вухам. Хоч вони самі вмиваються, буде доречним протирати ватним диском змоченим в розчині
хлоргексидина 005 в куточках очей (від краю ока до носа) секрет який скопичується. Це допоможе запобігти такому захворюванню як атрофія сітківки, коли тварина перестає бачити в темряві.
А от вушка можна протирати один раз на місяць-ватний диск змочений в розчині 0.05 хлоргексидина. Це набагато краще чим кип’ячена вода.
Зуби ні в якому разі чистити не потрібно.
Золоті шиншили мають чудове здоров’я, але можуть переїдати, що може призвести до якогось захворювання.
Lorem ipsum dolor si t amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.